Livescore.az

Today Games

Order by:
Live | Today | Yesterday | Tomorrow | Not Started | Finished
Refresh [ 13:43:59 Change ]
UEFA European Championship
23:00 Italy - Switzerland
19:59 Turkey - Wales
17:00 Russia - Finland
Egyptian Premier League
23:00 Ceramica Cleopatra FC - EL Masry
21:00 NBE SC - Enppi
International Club Friendly
21:00 Santa Ana - NK Mura 05
19:59 Ludogorets Razgrad - SV Heimstetten
19:59 FK Nachod-Destne - Trutnov
19:59 SC Weiz - Maribor
19:00 FC Wels - CFR Cluj
19:00 Gazovik Orenburg - Frydek-Mistek
18:00 FC Ufa - FK Chayka K-SR
18:00 RAEC Mons - Saint Gilloise
17:00 Prishtina - FK Shkendija 79
16:00 SV Heimstetten - Ludogorets Razgrad
International Friendly
23:45 Algeria - Burundi
F16/06 02:00 Uruguay (w) 3 3-0 Puerto Rico (w) 2
Norwegian Tippeligaen
22:00 Valerenga - Odd Grenland
19:59 Bodo Glimt - Stromsgodset
19:59 Molde - Sarpsborg 08
Sweden Cupen
22:00 Tyreso FF - Brommapojkarna
21:30 Balinge IF - IFK Lidingo FK
21:30 FBK Karlstad - Karlslunds IF HFK
21:00 Skiljebo SK - Haninge
21:00 Varmbols FC - Orebro Syrianska IF
21:00 IF Sylvia - Assyriska Turab IK JKP
21:00 Vastra Frolunda - Utsiktens BK
Bra CaP
22:20 Atletico Paranaense - Parana PR
Poland Liga 1
22:30 Arka Gdynia - LKS Lodz
19:59 GKS Tychy - Gornik Leczna
Botola Pro 1
22:15 Wydad Casablanca - Renaissance Zmamra
Spanish Bizkaia-Tercera Division
22:00 CD San Fernando de Henares - Real Aranjuez CF
22:00 CD Paracuellos Antamira - Atletico Pinto
Iceland Division 1
22:00 Fram Reykjavik - Throttur Reykjavik
Denmark U21
21:00 Horsholm-Usserod IKU21 - Hvidovre IF U21
Japan Emperor s Cup
43' Gamba Osaka 2 2-0 Kwansei Gakuin University
43' Tokyo Verdy 0-0 Fagiano Okayama
43' Hiroshima Sanfrecce 0-2 Ococias Kyoto AC
43' Yokohama FC 0-0 Vanraure Hachinohe FC 1
43' Vissel Kobe 1-0 Suzuka Point Getters
14:00 Kashima Antlers - Yokohama SCC
Argentine Division 2
22:10 Atletico Atlanta - Quilmes
19:00 San Martin Tucuman - Estudiantes Rio Cuarto
FIFA World Cup qualification (CONCACAF)
F16/06 03:00 Curacao 0-0 Panama
F16/06 05:05 Canada 2 3-0 Haiti 2
F16/06 05:30 El Salvador 1 2-0 St. Kitts and Nevis 1
Chile Cup
23:00 Lautaro de Buin - CD Magallanes
23:00 San Antonio Unido - Union San Felipe
F16/06 02:00 D. Concepcion 3 1-0 Universidad de Concepcion 4
F16/06 04:00 Municipal Iquique 2-2 San Marcos de Arica
Libyan Premier League
18:30 Al Anwar - Khaleej Sart
Denmark Youth U19
18:30 Aalborg BK U19 - Midtjylland U19
Iceland Premier Division
22:00 Keflavik - HK Kopavogs
22:00 Akranes - KA Akureyri
Norwegian Junior U19
21:30 Mjondalen U19 - Stromsgodset U19
Belarus Cup
19:00 FK Leskhoz - Uzda
USL First Division
F16/06 04:05 Indy Eleven 2 0-1 Pittsburgh Riverhounds 1 6
Brazil Serie B
23:00 Remo Belem (PA) - Vitoria BA
00:00 Brusque FC - Coritiba PR
F16/06 02:00 Nautico (PE) 1 2-0 Vila Nova 1
F16/06 02:00 Centro Sportivo Alagoano 3 1-1 Guarani SP 4
F16/06 04:30 Goias 3 1-0 CRB AL 3
F16/06 04:30 Confianca SE 5 1-1 Brasil de Pelotas 1 3
Lithuania cup
19:59 Baltija Panevezys - Kauno Zalgiris
19:59 Kazlu Ruda FK Silas - Hegelmann Litauen
19:59 Garr and Ava - Silute
Italian Campionato Nazionale Primavera
17:00 AC Milan U20 - Genoa U20
17:00 Atalanta U20 - Inter Milan U20
17:00 Bologna U20 - AS Roma U20
17:00 Empoli U20 - Spal U19
17:00 Lazio U20 - Ascoli U20
17:00 Sampdoria Youth - Torino U20
17:00 Sassuolo U20 - Fiorentina U20
17:00 Juventus U20 - Cagliari U19
Futsal Spain Division De Honor
22:30 Vaidepenas Futsal - Levante Futsal
22:00 F.C.Barcelona Futsal - Palma Futsal
BRA CP
22:00 Globo - ABC RN
Nigerian Premier League
19:00 Enyimba - Enugu Rangers International
Brazil Campeonato Cearense Division 2
22:30 Tiradentesce - CE Uniao
22:30 Horizonte CE - Floresta CE
Spain Youth League
19:59 Levante U19 - Barcelona U19
Swden Women Divi.1
21:30 IFK Kalmar (w) - Borgeby FK (w)
21:00 Lidkopings FK (w) - Mallbackens IF (w)
21:00 Moron BK (w) - Umea IK (w)
19:59 Sundsvalls DFF (w) - IK Uppsala (w)
Italy Serie D
19:59 ASD Fanfulla - A.C. Crema 1908
19:59 Latina - Nocerina
18:00 ASD Montegiorgio - Aprilia
18:00 Montevarchi - Tiferno Lerchi
18:00 ASD San Luca - Rotonda
18:00 San Nicolo - Giulianova
18:00 Trastevere Calcio - ASD Flaminia Civita Castellana
18:00 ASD Seravezza Calcio - Bagnolese
18:00 Castelnuovo - Rieti
18:00 USD Castellanzese - US Folgore Caratese
18:00 US Corticella - ASD Pro Livorno
18:00 Rimini - Ghivizzano
18:00 Rende - ASD Biancavilla
18:00 FC Matese - Asd Pineto Calcio
18:00 ASD Manzanese - Clodiense
18:00 Arconatese - As Casale Calcio
18:00 A.S.D. Bra - Sestri Levante
18:00 Chieri - ASD Citta Di Varese
18:00 Derthona - USD Pont Donnaz
18:00 Foligno Calcio - AS Ostia Mare
18:00 Aglianese - Prato
18:00 FC Savoia 1908 - Vis Artena
18:00 San Donato Tavarnelle - ASD Grassina
18:00 Legnano - Sanremese
18:00 A.S Andria Bat - USD Bitonto
18:00 Azy based nano Bo - ASD Caldiero Terme
Croatia 3.Division
19:30 Hrvace - Zmaj Makarska
Australia New South Wales NPL Women
71' University of Sydney (w) 0-0 Sydney Olympic FC (w) 1
Belarus Reserve League
17:00 Neman Grodno Reserves - Slavia Mozyr Reserve
14:30 FC Minsk Reserves - Energetik-BGU Minsk Reserves
Bulgaria U19
19:00 Lokomotiv Plovdiv U19 - Ludogorets Razgrad U19
19:00 Hebar 1918 Pazardzhik U19 - Tsarsko Selo U19
19:00 Septemvri Sofia U19 - Botev Plovdiv U19
19:00 Natsional Sofia U19 - Neff supporting Simic U19
19:00 Levski Sofia U19 - Pirin Blagoevgrad U19
Portugal Champions NACIONAL Juniores A 2
21:00 Rio Ave U19 - Vizela U19
Greece National B1
18:00 Apollon Kalamarias - Olympiakos Volou
Argentina group C Tebolidun League Manchester
22:30 Berazategui - Argentino de Merlo
22:30 Central Cordoba De Rosario - Sood G
22:30 Club Lujan - Victoriano Arenas
22:30 Deportivo Espanol - General Lamadrid
22:30 El Porvenir - Real Pilar
22:30 Excursionistas - Ituzaingo
22:30 Ferrocarril Midland - CA Atlas
22:30 San Martin Burzaco - Deportivo Laferrere
22:30 Sportivo Italiano - Claypole
Brazil L
22:00 Duque de Caxias RJ - Goncalense
22:00 Macae Esporte FC - Sampaio Correa (RJ)
22:00 Americano RJ - Friburguense RJ
22:00 America-RJ - Audax Rio RJ
22:00 Cabofriense(RJ) - Artsul RJ
22:00 CFRJ Marica RJ - Angra Dos Reis RJ
Angola Girabola League
18:00 Cuando Cubango - CRD Libolo
18:00 Santa Rita FC - Academica Do Lobito
Northern Ireland Women s Super
22:45 Glentoran (w) - Linfield (w)
22:45 Sion Swifts (w) - Derry City (w)
Iceland 4 Deild
F16/06 00:00 Alftanes 2 4-0 Reynir Hellissandur 4
P16/06 00:00 Arborg - Berserkir Reykjavik
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester
22:30 Deportivo Paraguayo - Sportivo Barracas
22:30 Central Ballester - Liniers
22:30 Puerto Nuevo - Defensores de Cambaceres
22:30 Centro Espanol - Argentino de Rosario
22:30 Juventud Unida - CA Lugano
Brazil Campeonato Gaucho 2
22:00 Gaucho/RS - Elite Clube Desportivo
Togo Premier Division
19:00 AS Binah - Sara FC
19:00 AS Togo-Port - Dyto FC
19:00 Gbohloesu - Maranatha Fiokpo
K League Challenge League
14:00 Chungnam Asan - Seoul E-Land FC
Malawi Premier League
16:30 Ntopwa United FC - Big Bullets FC
Tanzania Ligue 1
17:00 Kagera Sugar - Tanzania Prisons
15:00 JKT Tanzania - Ihefu SC
Iceland 3 Deild
F16/06 00:00 IH Hafnarfjordur 6 2-2 Einherji 2
Burkina Faso League
19:59 ASFA-Yennenga - ASF Bobo Dioulasso
19:59 US Forces Armees - Leopard St Camille
Uruguay Segunda
19:30 Villa Teresa - Rampla Juniors FC
F16/06 02:00 Danubio FC 1 6 2-1 CA Atenas 2
F16/06 04:25 CA Juventud 3 1-0 Uruguay Montevideo 1 2
Iceland Division 2
F16/06 00:00 Kari Akranes 1-1 IR Reykjavik 1
Uganda Premier League
17:00 Kyetume - Mbarara City
Cameroon League Women
16:00 FC Ebolowa (w) - Eclair de Saa (w)
Austria Landesliga
21:00 VST Volkermarkt - SV Lendorf
20:30 ATSV Wolfsberg - SVG Bleiburg
Cameroon Cup
18:00 UMS de Loum - Les Astres FC De Douala
18:00 Fovu de Baham - Union Douala
Poland Division 4
19:00 Unia Skierniewice - MLKS Znicz Biala Piska
19:00 Jagiellonia Bialystok II - KS Legionovia Legionowo
19:00 Swit Nowy Dwor Mazowiecki - Pogon Grodzisk Mazowiecki
19:00 Legia Warszawa B - MKS Polonia Warsaw
19:00 Pogon Szczecin II - Elana Torun
19:00 Kotwica Kolobrzeg - Gornik Konin
Greece U19
19:00 Panaitolikos U19 - Apollon Smirnis U19
17:00 PAS Giannina U19 - AEL Larisa U19
South Africa League Women
16:00 Kempton Park FC (W) - Luso Africa (w)
15:00 Wits University FC (w) - Nicko Taurus (w)
15:00 Croesus (w) - Blue Birds FC (w)
Croatia Regional Cup
22:15 Karlovac - Duga Resa
Spanish Ladies Premier League B
21:30 CD Oceja (w) - UD Mos (W)
Switzerland - 2.Liga
20:45 FC Kosova Zurich - FC Tuggen
Peru Copa Bicentenario
19:00 Inti Gas Deportes - Alianza Atletico Sullana
USA Independent League
F16/06 03:00 Stumptown Athletic FC 1 1-1 California Utd Strikers 1
Turkey A2 League U19
81' Fatih Karagumruk U19 3-2 Erzurum BB U19 1
18:00 Goztepe U19 - Alanyaspor U19
16:30 Trabzonspor U19 - Kasimpasa U19
14:00 Caykur Rizespor U19 - Kayserispor U19
Sweden Div 3 Mellersta
21:00 Dalstorps IF - Varbergs GIF FK
Zambia Super League
17:00 Kabwe Warriors - Prison Leopards FC
17:00 Zanaco - Nkana FC
17:00 Buildcon FC - Nkwazi
Australia FFA Cup
8' Ted Reiter Mountain City Rovers 0-0 Rockdale City Suns
13' Manly United 0-0 Sydney Olympic
Kenya Super League
73' FC Talanta 1 0-0 MCF FC
43' Mwatate United 1-1 APS Bomet 1
16:00 Sofapaka FC - AFC Leopards
16:00 Bidco United - KCB SC
16:00 Mathare United - Gor Mahia
16:00 Wazito FC - Kariobangi Sharks
16:00 Soy United - Muranga Seal
16:00 Kisumu Hot Stars - Kenya Police FC
16:00 Fortune Sacco - SoNy Sugar
16:00 Shabana FC - Silibwet Leons FC
14:00 Coast Stima - Vihiga Bullets
14:00 Mount Kenya United - Kisumu All Stars
14:00 Nairobi Stima - Kibera Black Stars
Rwanda National League
17:30 Rayon Sports FC - APR FC
17:00 Espoir FC - Bugesera
17:00 Marines FC - AS Kigali
14:00 Police FC - Rutsiro FC
Australia NPL Queensland U23
14:00 Brisbane Roar U23 - Peninsula Power U23
Iceland U19 League
23:30 Afturelding Hviti U19 - IR LettirU19
23:00 Fjolnir U19 - Leiknir KB U19
Finland - Kakkonen Lohko
19:30 Mypa - SC KuFu-98
19:30 GBK Kokkola - PS Kemi Kings
Kazakhstan Division 2
14:00 FC Astana Reserves - Zhetysu Taldykorgan Reserves
Brasileiro, Serie C
23:00 Oeste - Mirassol
USA National Premier Soccer League
F16/06 03:00 Wake FC 3 1-1 Tri Cities FC 3
F16/06 03:30 FC Malaga City NY 3 0-2 West Mass Pioneers 4
F16/06 03:30 SC United Bantams 1-0 Southern Soccer Academy Kings
F16/06 05:00 South Georgia Tormenta B 0-0 East Atlanta
TBD16/06 04:00 Houston FC - Round Rock SC
TBD16/06 04:00 Chicago Fire Premier - Green Bay Voyageurs
Bhutan Thimphu League
16:00 Druk Lhayul FC - Thimphu City
Israel Youth Cup
21:30 Maccabi Petach Tikva U19 - Ashdod MS U19
Mauritania Division 2
21:30 FC Medina 3 - FC Deuz
19:15 FC Souvara Riadh - FC Dar El Barka
Portugal Champions NACIONAL Juniores B
14:00 Sporting Lisbon Sad U17 - Vitoria SC Guimaraes U17
Gambia Division 2
20:30 Young Africans FC - Latrikunda Utd
20:30 Immigration FC - Steve Biko
20:30 Kiang West FC - PSV Wellingara
20:30 SK East BI - Falcons FC
20:30 Young Africans Gambia - Latrikunda Utd
Finland Kolmonen
21:00 NJS II - PKKU II
20:30 OPS-jp - HauPa
19:30 Edustus IPS - Liry
19:30 FC Inter II - TP-T
Ukraine Division 3
18:00 Podillya Khmelnytskyi - FK Metal Kharkiv
Ecuador Campeonato Serie B
F16/06 04:00 Pottu Via Ho 1 5 0-0 Chacaritas SC 1