livescore.az

Today Games

Order by:
| Live | Today | Yesterday | Tomorrow | Not Started | Finished
Refresh [ 06:55:01 Change ]
English Premier League
21:30 Brighton Hove Albion ?-? Leeds United
19:00 Liverpool ?-? Southampton
19:00 Crystal Palace ?-? Aston Villa
19:00 Norwich City ?-? Wolves
16:30 Arsenal ?-? Newcastle United
German Bundesliga
21:30 Bayern Munchen ?-? Arminia Bielefeld
18:30 Hertha Berlin ?-? Augsburg
18:30 VfL Wolfsburg ?-? Borussia Dortmund
18:30 FC Koln ?-? Borussia Monchengladbach
18:30 Greuther Furth ?-? TSG Hoffenheim
18:30 VfL Bochum ?-? SC Freiburg
F26/11 23:30 VfB Stuttgart 2 2-1 FSV Mainz 05 2
Spanish La Liga
21:30 Mallorca ?-? Getafe
19:15 Valencia ?-? Rayo Vallecano
17:00 Alaves ?-? Celta Vigo
F27/11 00:00 Athletic Bilbao 1 2 2-2 Granada CF 2
England Championship
19:00 Peterborough United ?-? Barnsley
19:00 Luton Town ?-? Cardiff City
19:00 Huddersfield Town ?-? Middlesbrough
19:00 Bournemouth AFC ?-? Coventry City
19:00 Hull City ?-? Millwall
19:00 Stoke City ?-? Blackburn Rovers
19:00 Swansea City ?-? Reading
19:00 Birmingham City ?-? Blackpool
16:30 Preston North End ?-? Fulham
F27/11 00:00 West Bromwich(WBA) 1 3 0-0 Nottingham Forest 2
France Ligue 1
19:59 Lille ?-? Nantes
F27/11 00:00 Lens 2 2-2 Angers
Austrian Bundesliga
19:59 SG Austria Klagenfurt ?-? Red Bull Salzburg
19:59 Rheindorf Altach ?-? WSG Wattens
19:59 Trenkwalder Admira Wacker ?-? Wolfsberger AC
Italian Serie A
23:45 Venezia ?-? Inter Milan
21:00 Juventus ?-? Atalanta
18:00 Sampdoria ?-? Verona
18:00 Empoli ?-? Fiorentina
F26/11 23:45 Cagliari 3 1-1 Salernitana 1
Turkish Super Liga
19:59 Besiktas JK ?-? Giresunspor
17:00 Caykur Rizespor ?-? Kayserispor
14:30 Antalyaspor ?-? Alanyaspor
England League 1
19:00 Sheffield Wednesday ?-? Wycombe Wanderers
19:00 Burton Albion ?-? Doncaster Rovers
19:00 Shrewsbury Town ?-? Charlton Athletic
19:00 Oxford United ?-? Rotherham United
19:00 Morecambe ?-? Milton Keynes Dons
19:00 Bolton Wanderers ?-? Cheltenham Town
19:00 Gillingham ?-? Portsmouth
19:00 Plymouth Argyle ?-? Wigan Athletic
19:00 AFC Wimbledon ?-? Fleetwood Town
19:00 Lincoln City ?-? Accrington Stanley
19:00 Cambridge United ?-? Sunderland A.F.C
Egyptian Premier League
19:30 El Sharqia Dokhan ?-? El Gounah
F26/11 22:00 Talaea EI-Gaish 5 1-0 Future FC 1
P27/11 03:00 Al Masry ?-? Misr Elmaqasah
P27/11 03:00 Enppi ?-? Pyramids FC
England Southern Premier League
19:00 Beaconsfield SYCOB ?-? Chesham United
19:00 Gosport Borough ?-? Swindon Supermarine
19:00 Hendon ?-? Walton Casuals
19:00 Kings Langley ?-? Hayes Yeading United
19:00 Taunton Town ?-? Poole Town
19:00 Weston Super Mare ?-? Dorchester Town
19:00 Metropolitan Police ?-? Yate Town
International Club Friendly
21:00 Mexico (w) ?-? Canada (w)
17:30 Carrarese U19 ?-? US Pergolettese U19
17:30 Mantova U19 ?-? Pro Piacenza U19
17:00 Djurgardens (w) ?-? Bollstanas Sk (w)
13:15 Blansko ?-? SC Znojmo
International Friendly
09:00 Korea Rep (w) ?-? New Zealand (w)
08:00 Australia (w) ?-? USA (w)
F27/11 01:00 Dominican Republic (w) 2-1 Trinidad Tobago (w)
Brazil Serie A
F27/11 02:00 Bahia 3 3-1 Gremio (RS) 3
P27/11 04:30 Chapecoense SC ?-? Atletico Clube Goianiense
Norwegian Tippeligaen
21:00 Lillestrom ?-? Stromsgodset
21:00 Odd Grenland ?-? Valerenga
French Cup
22:00 Stade Poitevin ?-? Orleans US 45
21:00 Sarrebourg FC ?-? Creteil
21:00 Venissieux Minguette ?-? Yzeure AS
21:00 FC Bergerac ?-? Stade Bordelais
21:00 Toulouse Metropole ?-? Montauban FC TG
21:00 Cambrai ?-? Amiens
21:00 PD Ergue Gaberic ?-? Vannes
21:00 Linas-Montlhery ?-? Evreux
21:00 Dinan Lehon FC ?-? Saint Malo
21:00 Chambly FC ?-? Beauvais
21:00 Ajaccio Gfco ?-? Red Star FC 93
21:00 Paris FC ?-? Cayenne
19:59 Biesheim ?-? Thaon
19:59 Mulhouse ?-? Lyon Duchere
19:59 Andrezieux ?-? Grenoble
19:59 Cannes AS ?-? Rodez Aveyron
19:59 Franciscain ?-? Cholet So
19:15 Guingamp ?-? Stade Briochin
19:00 Aubagne ?-? Nimes
19:00 Amiens AC ?-? Feignies
19:00 Cite 6 Calonne Ricouart ?-? Valenciennes
19:00 Montchat Lyon ?-? Sochaux
18:00 Chambery SO ?-? AJ Auxerre
17:30 Bischeim Soleil ?-? Nancy
17:30 Morteau Montlebon ?-? Dijon
17:00 Amilly ?-? Quevilly
17:00 Canet Roussillon ?-? Saint-Denis Union Sport
17:00 Stade Lavallois MFC ?-? Le Mans
16:00 Cannet Rocheville ?-? Bastia Borgo
F26/11 22:30 Les Herbiers 1-1 Bastia 1 2
F26/11 23:00 Bourg Peronnas 2-3 Jura Sud Foot 1
P27/11 23:15 Solidarite Scolaire ?-? Sarre Union
J-League Division 1
09:00 Kawasaki Frontale ?-? Gamba Osaka
09:00 Hiroshima Sanfrecce ?-? FC Tokyo
09:00 Oita Trinita ?-? Yokohama FC
09:00 Shonan Bellmare ?-? Tokushima Vortis
09:00 Cerezo Osaka ?-? Nagoya Grampus
09:00 Avispa Fukuoka ?-? Vegalta Sendai
09:00 Consadole Sapporo ?-? Kashiwa Reysol
09:00 Urawa Red Diamonds ?-? Shimizu S-Pulse
09:00 Vissel Kobe ?-? Yokohama Marinos
09:00 Kashima Antlers ?-? Sagan Tosu
England League 2
19:00 Sutton United ?-? Barrow
19:00 Salford City ?-? Oldham Athletic
19:00 Swindon Town ?-? Harrogate Town
19:00 Rochdale ?-? Exeter City
19:00 Forest Green Rovers ?-? Bristol Rovers
19:00 Port Vale ?-? Hartlepool United
19:00 Scunthorpe United ?-? Bradford City
19:00 Crawley Town ?-? Mansfield Town
19:00 Carlisle United ?-? Walsall
19:00 Northampton Town ?-? Leyton Orient
19:00 Tranmere Rovers ?-? Stevenage Borough
F26/11 23:45 Colchester United 1 1-1 Newport County 2
Holland Jupiler League
19:30 NAC Breda ?-? Helmond Sport
F26/11 23:00 Volendam 1 3-0 Den Bosch 2
F26/11 23:00 Roda JC 1 0-0 VVV Venlo
F26/11 23:00 FC Eindhoven 4 1-0 AZ Alkmaar (Youth) 2
F26/11 23:00 Excelsior SBV 2-1 FC Utrecht (Youth) 1
F26/11 23:00 FC Oss 1 1-1 SC Telstar
F26/11 23:00 MVV Maastricht 3 1-2 Jong PSV Eindhoven (Youth)
F26/11 23:00 De Graafschap 2 1-3 Jong Ajax (Youth)
F26/11 23:00 ADO Den Haag 5-1 Dordrecht
England Northern Premier League
19:00 Bamber Bridge ?-? Basford Utd
19:00 Buxton FC ?-? Witton Albion
19:00 FC United of Manchester ?-? Mickleover Sports
19:00 Gainsborough Trinity ?-? Hyde F.C.
19:00 Stafford Rangers ?-? South Shields
19:00 Scarborough ?-? Grantham Town
England Conference
21:20 Notts County ?-? Dagenham Redbridge
19:00 Altrincham ?-? Southend United
19:00 Eastleigh ?-? Solihull Moors
19:00 Wealdstone FC ?-? Stockport County
19:00 Woking ?-? Barnet
19:00 Wrexham ?-? Bromley
19:00 Kings Lynn ?-? Aldershot Town
19:00 Yeovil Town ?-? Dover Athletic
19:00 Torquay United ?-? Halifax Town
19:00 Grimsby Town ?-? Boreham Wood
P27/11 19:00 Maidenhead United ?-? Chesterfield
England Ryman(Isthmian) League Premier Division
19:00 Bognor Regis Town ?-? Hornchurch
19:00 Corinthian Casuals ?-? Brightlingsea Regent
19:00 Merstham ?-? East Thurrock United
19:00 Wingate Finchley ?-? lewes
19:00 Carshalton Athletic FC ?-? Leatherhead
19:00 Horsham ?-? Margate
England U23 Premier League
16:00 Manchester United U23 ?-? Crystal Palace U23
F26/11 23:00 Tottenham Hotspur U23 2 4-0 Everton U23
F26/11 23:00 West Ham U23 1 1 1-0 Blackburn Rovers U23 2
F26/11 23:00 Chelsea U23 2 1-1 Brighton U23 3
F26/11 23:00 Burnley U23 1 3 0-1 Stoke City U23 1
F26/11 23:00 Arsenal U23 3-5 Derby County U23 1
T26/11 23:00 Newcastle U23 ?-? Aston Villa U23
German Bundesliga 2
23:30 Holstein Kiel ?-? Werder Bremen
16:30 Schalke 04 ?-? SV Sandhausen
16:30 Erzgebirge Aue ?-? Darmstadt
16:30 Karlsruher SC ?-? Hannover 96
Portugal Primeira Liga
22:00 FC Arouca ?-? Boavista FC
19:30 FC Famalicao ?-? Portimonense
F27/11 00:15 Moreirense 3 2-2 Gil Vicente 5
Spanish Segunda Division
23:30 Real Valladolid ?-? FC Cartagena
21:15 Almeria ?-? SD Huesca
21:15 Sporting Gijon ?-? Fuenlabrada
19:00 Burgos CF ?-? Malaga
F27/11 00:00 Mirandes 1 1-1 Real Oviedo 2
F27/11 00:00 AD Alcorcon 4 1-1 CD Lugo 3
Scotland FA Cup
19:00 Kelty Hearts ?-? Montrose
19:00 Dumbarton ?-? Sauchie Juniors FC
19:00 Auchinleck Talbot ?-? Hamilton Academical
19:00 Civil Service Strollers FC ?-? Peterhead
19:00 Stirling Albion ?-? Trennett youth
19:00 Clydebank FC ?-? Clyde
19:00 Lothian Hutchison ?-? Edinburgh City
19:00 Banks o Dee ?-? East Fife
19:00 Cove Rangers ?-? Queen of South
19:00 Arbroath ?-? Forfar Athletic
19:00 Inverness ?-? Greenock Morton
19:00 Falkirk ?-? Raith Rovers
19:00 Dalbeattie Star ?-? East Kilbride
19:00 Alloa Athletic ?-? Bonnyrigg Rose
19:00 Ayr United ?-? Albion Rovers
19:00 Stenhousemuir ?-? Airdrie United
19:00 Queen s Park ?-? Kilmarnock
19:00 Gala Fairydean ?-? Annan Athletic
F26/11 23:45 Partick Thistle 3 1-0 Dunfermline Athletic 2
Russia Youth Championship League
15:00 Zenit St.Petersburg Youth ?-? UOR-5 Moskovskaya Oblast Youth
German 3.Liga
17:00 Wurzburger Kickers ?-? SV Meppen
17:00 SV Wehen Wiesbaden ?-? SC Verl
17:00 Borussia Dortmund (Youth) ?-? Kaiserslautern
17:00 Magdeburg ?-? Eintracht Braunschweig
17:00 Saarbrucken ?-? BFC Viktoria 1889
17:00 Havelse ?-? TSV 1860 Munchen
F26/11 22:00 MSV Duisburg 2 1-3 SV Waldhof Mannheim 2
Belgian Pro League
23:45 Charleroi ?-? Anderlecht
21:30 KAS Eupen ?-? Kortrijk
21:30 Cercle Brugge ?-? Mechelen
19:15 Seraing United ?-? Sint-Truidense
F26/11 23:45 Saint Gilloise 3 1-3 Oud Heverlee 3
Poland Ekstraklasa
23:00 Rakow Czestochowa ?-? Zaglebie Lubin
20:30 Pogon Szczecin ?-? Lechia Gdansk
18:00 Slask Wroclaw ?-? Stal Mielec
15:30 Gornik Leczna ?-? Gornik Zabrze
F26/11 23:30 Wisla Krakow 1 0-1 Radomiak Radom 2
Denmark Superligaen
F26/11 22:00 Aarhus AGF 1 1-1 Silkeborg 2
Russia Premier League
19:59 Khimki ?-? FC Krasnodar
17:30 Terek Grozny ?-? Rostov FK
15:00 Ural Sverdlovsk Oblast ?-? FK Sochi
Italian Serie B
21:30 Perugia ?-? Cittadella
19:15 Brescia ?-? Pisa
17:00 Frosinone ?-? Pordenone Calcio SSD
17:00 Ascoli ?-? Monza
17:00 Cosenza Calcio 1914 ?-? Spal
17:00 Alessandria ?-? Cremonese
17:00 Benevento ?-? Reggina
F26/11 23:30 Lecce 2 3-3 Ternana 3
Chinese Football Association Jia League
15:30 Sichuan Jiuniu ?-? Beijing BeiKong
15:30 Shanxi Chang An Athletic FC ?-? Suzhou Dongwu
10:30 Nantong Zhiyun ?-? Shenyang City Public
Greece Super League A
21:30 Pas Giannina ?-? AEK Athens
21:30 Apollon Smirnis ?-? Lamia
19:15 Asteras Tripolis ?-? Atromitos Athens
Korea League
11:30 Seongnam FC ?-? Gwangju Football Club
09:00 Jeju United ?-? Suwon City
Holland Eredivisie
23:00 PEC Zwolle ?-? RKC Waalwijk
21:45 Fortuna Sittard ?-? Groningen
F26/11 23:00 NEC Nijmegen 3 2-3 SC Cambuur 1
Swiss Super League
23:30 FC Sion ?-? St. Gallen
21:00 Grasshopper ?-? Lugano
Scottish Premier League
19:00 Ross County ?-? Dundee United
19:00 Heart of Midlothian ?-? Saint Mirren
19:00 Saint Johnstone ?-? Hibernian
19:00 Dundee ?-? Motherwell
Poland Mloda Ekstraklasa
15:15 Cracovia Krakow (Youth) ?-? Pogon Szczecin(Youth)
15:00 Gornik Zabrze (Youth) ?-? Wisla Krakow (Youth)
15:00 Slask Wroclaw U21 ?-? Polonia Warszawa (Youth)
15:00 Legia Warszawa (Youth) ?-? Rakow Czestochowa (Youth)
14:00 SMS Lodz Youth ?-? Zaglebie Lubin (Youth)
14:00 Arka Gdynia (Youth) ?-? Warta Poznan Youth
Thai Premier League
16:00 Khonkaen United ?-? Samut Prakan City
15:30 BEC Tero Sasana ?-? JL Chiangmai United FC
15:00 Nong Bua Lamphu ?-? Port FC
15:00 Muang Thong United ?-? Nakhon Ratchasima
Slovenia 2.Liga
16:30 ND Beltinci ?-? NK Rudar Velenje
16:30 MNK FC Ljubljana ?-? NK Fuzinar
16:30 NK Nafta ?-? Drava
16:30 NK Rogaska ?-? Triglav Gorenjska
16:00 Jadran Dekani ?-? NK Primorje
Turkey 2 Ligi A
19:59 Samsunspor ?-? Adanaspor
17:00 Boluspor ?-? Eyupspor
14:30 Kocaelispor ?-? Menemen Belediye Spor
14:30 Istanbulspor ?-? Denizlispor
Korea Challengers League
09:00 Cheonan City ?-? Gimpo FC
Uruguay Primera Division
F26/11 23:30 Liverpool URU 3 2-2 Nacional Montevideo 5
F27/11 02:00 Plaza Colonia 1 3 0-1 Wanderers FC 2
UAE Division 1 Group A
16:40 Gulf Heroes FC ?-? Al Taawon
16:40 Masafi ?-? Al-Hamriyah
16:35 Al-Jazira Al-Hamra ?-? Al-Rams
16:35 Dubba Al-Husun ?-? Hatta
Qatar League CUP
19:10 Al-Ahli Doha ?-? Al Rayyan
17:00 Al-Wakra ?-? Al Shamal
Saudi Arabia Division 2
20:20 Al-Zlfe ?-? Afief
16:45 Al Dahab ?-? Al-Sharq
16:45 Wajj ?-? Al Liwaa
16:20 Al Bukayriyah ?-? Al Entesar
16:15 Al-Riyadh ?-? Al-Nojoom
16:15 Al-Arabi(KSA) ?-? Al-Washm
16:10 Al-Sadd FC(SA) ?-? Al-Saqer
Greece National B
19:00 Kalamata AO ?-? Ergotelis
16:45 Panserraikos ?-? Apollon Larissas
16:45 Panathinaikos B ?-? Giorgos Karaiskakis
Japan Football League
08:00 Suzuka unlimited ?-? Ban Di Tesi Iwaki
08:00 Osaka FC ?-? Maruyasu Industries
08:00 Mio Biwako Shiga ?-? Run Mel Aomori
08:00 Yokogawa Musashino ?-? Honda FC
08:00 FC Tiamo Hirakata ?-? Sony Sendai
Czech Republic 2.Liga
16:30 Lisen ?-? Vyskov
16:30 Opava ?-? Brno
16:30 SK Prostejov ?-? Sparta Praha B
16:30 FK MAS Taborsko ?-? Marila Pribram
13:15 Dukla Prague ?-? Trinec
P27/11 13:15 Chrudim ?-? FK Graffin Vlasim
Swiss Challenge League
21:00 FC Wil 1900 ?-? Aarau
21:00 Vaduz ?-? Stade Ouchy
F26/11 23:30 Thun 3-1 Kriens 2
F26/11 23:30 Winterthur 3 2-5 Schaffhausen 2
F26/11 23:30 Neuchatel Xamax 3 2-1 Yverdon 2
Poland Liga 1
23:30 Puszcza Niepolomice ?-? Korona Kielce
15:40 Chrobry Glogow ?-? Arka Gdynia
F26/11 23:30 Odra Opole 3 1-1 Podbeskidzie Bielsko-Biala 3
P27/11 21:00 OKS Stomil Olsztyn ?-? GKS Jastrzebie
Bulgaria Premier League
19:30 Arda ?-? Levski Sofia
17:15 Pirin Blagoevgrad ?-? Lokomotiv Plovdiv
Slovakia 2. Liga
16:00 Humenne ?-? FK Kosice
Spanish Bizkaia-Tercera Division
22:00 Rapido de Bouzas ?-? Viveiro CF
22:00 CD Roces ?-? Urraca
21:30 Castro ?-? U.M. Escobedo
21:00 SD Deusto ?-? Anaitasuna
21:00 CD Vitoria(SPA) ?-? Leioa
21:00 CD Union Sur Yaiza ?-? CD Santa Ursula
20:30 Son Veri ?-? Mallorca B
20:15 Jove Espanol ?-? Villarreal C
19:59 CD Agoncillo ?-? CDFC La Calzada
19:59 Amurrio ?-? Tolosa
19:59 FC Vilafranca ?-? EC Granollers
19:59 AD Hogar Alcarreno ?-? Almansa
19:59 Inter Ibiza ?-? Constancia
19:59 UDC Txantrea KKE ?-? CD Gares
19:59 CD Tarancon ?-? CD Villacanas
19:59 CD Lagun Onak ?-? Urduliz FT
19:30 Pasaia KE ?-? SD San Ignacio
19:30 CE Felanitx ?-? UD Collerense
19:30 CD Gerena ?-? CD Rota
19:30 CD Manacor ?-? CD Serverense
19:30 Aurrera Ondarroa ?-? Portugalete
19:30 SD Beasain ?-? CD Basconia
19:30 UF Beniganim ?-? Atletico Saguntino
19:00 UD Rotlet Molinar ?-? CF Soller
19:00 Albacete B ?-? UB Conquense
19:00 Beti Kozkor KE ?-? Valle de Egues
19:00 CD Huarte ?-? MRA Navarra
19:00 Atzeneta UE ?-? CD Roda
19:00 Colegios Diocesanos ?-? CA Bembibre
19:00 Numancia B ?-? CD Ribert
19:00 UD Santa Marta ?-? Arandina
19:00 Atletico Astorga ?-? CD Guijuelo
18:45 Barreda Balompie ?-? SD Torina
18:45 CD La Virgen Del Camino ?-? Almazan
18:30 UC Cartes ?-? Gimnastica Torrelavega
18:30 CD Cortes ?-? Avance Ezcabarte
18:30 CD Mirandes B ?-? Real Avila CF
15:30 Intergym Melilla ?-? Juventud Torremolinos CF
15:00 Arucas CF ?-? Las Palmas C
15:00 Union Viera ?-? UD Gran Tarajal ST
P27/11 19:00 Atletico Arnoia ?-? Ourense CF
Sweden Superettan
18:00 AFC Eskilstuna ?-? Landskrona BoIS
18:00 Vasalunds IF ?-? Orgryte
18:00 Osters IF ?-? Akropolis IF
18:00 IFK Varnamo ?-? Norrby IF
18:00 GAIS ?-? GIF Sundsvall
18:00 Helsingborg ?-? Vasteras SK FK
18:00 Trelleborgs FF ?-? Jonkopings Sodra IF
18:00 Falkenberg ?-? IK Brage
Kuwaiti Premier League
20:35 Al-Qadsia SC ?-? Al-Arabi Club (KUW)
18:20 Al-Salmiyah ?-? Al-Shabab(KUW)
Slovak Super Liga
18:00 Tatran LM ?-? Michalovce
18:00 Sokol Dolna Zdana ?-? Zlate Moravce
18:00 Trencin ?-? Dunajska Streda
T27/11 19:59 FK Senica 2 ?-? MSK Zilina 1
Italy C1
20:30 Bari ?-? Latina
20:30 Nuovo Campobasso ?-? Francavilla
20:30 Feralpisalo ?-? Us Pergolettese
20:30 Robur Siena S.S.D. ?-? Grosseto
17:30 Olbia ?-? Pontedera
17:30 Catania ?-? Potenza
England Ryman(Isthmian) League
19:00 Faversham Town ?-? Sevenoaks Town
19:00 Phoenix Sports ?-? Three Bridges
Bosnia and Herzegovina Premier League
18:00 HSK Zrinjski Mostar ?-? Posusje
18:00 Sloboda ?-? FK Zeljeznicar
16:00 Leotar ?-? FK Velez Mostar
Israel Youth League
16:00 Bnei Yehuda Tel Aviv U19 ?-? Maccabi Haifa U19
14:00 FC Ashdod U19 ?-? Hapoel Beer Sheva U19
13:00 Hapoel Ramat Gan U19 ?-? Hapoel Rishon Lezion Yehuda U19
Uzbek League
14:00 OTMK Olmaliq ?-? Sogdiana Jizak
14:00 Kuruvchi Bunyodkor ?-? Pakhtakor
14:00 Nasaf Qarshi ?-? Lokomotiv Tashkent
14:00 Navbahor Namangan ?-? Kuruvchi Kokand Qoqon
14:00 Qizilqum Zarafshon ?-? Metallurg Bekobod
14:00 Termez Surkhon ?-? Mashal Muborak
14:00 Turon Nukus ?-? FK Andijon
Ukraine Division 2
16:15 Polissya Zhytomyr ?-? Podillya Khmelnytskyi
15:15 Nyva Ternopil ?-? Kremin Kremenchuk
Saudi Professional League
20:40 Al Ittihad(KSA) ?-? Al-Tai
18:25 Al-Ettifaq ?-? Al-Faisaly Harmah
16:00 Al-Baten ?-? Al-Hazm
Macedonian First Football League
16:00 Renova Cepciste ?-? Academy Pandev
Azerbaijan Premier League
18:15 FC Neftci Baku ?-? Sabail
15:00 Sabah FK Baku ?-? Keshla FK
Norway Adeccoligaen
18:00 Raufoss ?-? Asane Fotball
18:00 Fredrikstad ?-? Ranheim IL
18:00 Start Kristiansand ?-? Sandnes Ulf
18:00 Ullensaker/Kisa IL ?-? Sogndal
18:00 Stjordals Blink ?-? Aalesund FK
18:00 Grorud ?-? Ham-Kam
18:00 KFUM Oslo ?-? Jerv
18:00 Bryne ?-? Strommen
Croatia 1.Division
20:05 Slaven Koprivnica ?-? Rijeka
18:00 Hrvatski dragovoljac ?-? HNK Gorica
F26/11 23:00 Hajduk Split 1 4-0 Istra 1961 Pula 2
Malta Premier League
21:00 Valletta FC ?-? Mosta FC
19:00 Birkirkara FC ?-? Sliema Wanderers FC
17:00 Floriana F.C. ?-? Sirens
Estonia Champions League
18:00 JK Tallinna Kalev ?-? Tartu JK Maag Tammeka
15:00 Tallinna JK Legion ?-? Nomme JK Kalju
Botola 2
18:30 Itihad Z. Khemisset ?-? USM Oujda
18:30 UTS Union Touarga Sport Rabat ?-? TAS de Casablanca
18:30 Wydad Fes ?-? Raja de Beni Mellal
Australia A-League
12:45 Adelaide United ?-? Melbourne City
12:45 Sydney FC ?-? FC Macarthur
10:05 Wellington Phoenix ?-? Central Coast Mariners
Israel B League
22:30 Moadon Sport Tira ?-? Maccabi Tzur Shalom
17:00 Bnei Eilat ?-? Maccabi Herzliya
Bolivia Primera Division
23:00 Always Ready ?-? Club Guabira
F26/11 23:00 Nacional Potosi 1 7-1 San Jose 1
F27/11 02:15 The Strongest 2 3-0 Aurora 1
F27/11 04:30 Oriente Petrolero 3 3-1 Real Tomayapo 1 3
Luxembourg National Division
19:00 Hamm RM Benfica FC ?-? Progres Niedercorn
Romania Liga I
22:30 Rapid Bucuresti ?-? CS Mioveni
19:30 UTA Arad ?-? Arges
17:00 Sepsi OSK Sfantul Gheorghe ?-? Chindia Targoviste
F26/11 22:30 Dinamo Bucuresti 4 0-0 Universitatea Craiova 6
Primera Division de Paraguay
F27/11 02:30 Olimpia Asuncion 5 2-3 Libertad 4
F27/11 02:30 Sol de America 2 3-0 FC Nacional Asuncion 1
F27/11 02:30 River Plate (PAR) 0-0 Sportivo Luqueno
Japan Women Empresss Cup
66' Ehime FC (w) 0-1 JFA Academy Fukushima (w)
HT Yamato Sylphid (w) 0-0 Tokuyama University (w)
HT Norddea Hokkaido (w) 0-1 Fujieda Junshin High School (w)
09:00 Shizuoka Sangyo University (w) ?-? Fujizakura Yamanashi (W)
09:00 Waseda University AFC (w) ?-? Kagawa Shikou (w)
08:30 Otemon Gakuin University (w) ?-? Japan Soccer College (w)
08:30 AS Harima ALBION (w) ?-? Sendai University (w)
TBD27/11 05:30 Orca Kamogawa FC (w) ?-? Osaka University (W)
Albania Super league
22:45 Vllaznia Shkoder ?-? KF Laci
19:45 Skenderbeu Korca ?-? KF Tirana
Cyprus 2 Division
16:30 Alki Oroklini ?-? Onisilos Sotiras
16:30 Omonia Aradippou ?-? Asil Lysi
16:30 Othellos Athienou ?-? Nea Salamis
16:30 Xylotympou ?-? Ermis Aradippou
Russian National Football League
19:00 Baltika Kaliningrad ?-? KAMAZ Naberezhnye Chelny
17:00 FK Krasnodar 2 ?-? Metallurg Lipetsk
17:00 PFK Kuban ?-? Dolgiye Prudy
17:00 Alania Vladikavkaz ?-? Veles
15:00 Akron Togliatti ?-? Gazovik Orenburg
15:00 Rotor Volgograd ?-? Fakel
15:00 Spartak Moscow II ?-? Tekstilshchik Ivanovo
15:00 Torpedo moskva ?-? Volgar-Gazprom Astrachan
13:00 Yenisey Krasnoyarsk ?-? SKA Khabarovsk
12:00 Tom Tomsk ?-? Neftekhimik Nizhnekamsk
Northern Ireland Premier League
21:30 Glenavon Lurgan ?-? Linfield FC
19:00 Coleraine ?-? Cliftonville
19:00 Ballymena United ?-? Crusaders
19:00 Carrick Rangers ?-? Warrenpoint Town
19:00 Portadown ?-? Larne FC
F26/11 23:45 Glentoran FC 4 3-0 Dungannon Swifts 1
Belgium Women 1st National
P27/11 19:59 Standard Liege B (w) ?-? Royal FC Liege (w)
P27/11 19:59 Gent B (w) ?-? Famkes Merkem (w)
P27/11 19:59 Anderlecht II (w) ?-? Kontich FC (w)
P27/11 18:30 Ladies Genk B (w) ?-? Wuustwezel (w)
P27/11 18:30 KVK Tienen (w) ?-? ASE de Chastre (w)
P27/11 18:00 Moldavo (w) ?-? RAEC Mons (w)
P27/11 17:30 KSKV Zwevezele (w) ?-? Oud Heverlee Leuven II (w)
Denmark Youth U19
16:30 Aarhus AGF U19 ?-? Nordsjaelland U19
16:00 Aalborg BK U19 ?-? BrondbyU19
16:00 Randers Freja U19 ?-? Lyngby Fodbold Club U19
15:30 Horsens U19 ?-? Silkeborg U19
15:30 Sonderjyske U19 ?-? Vejle U19
P27/11 15:00 FC Kobenhavn U19 ?-? Midtjylland U19
Hungary Borsodi Liga
22:30 Budapest Honved ?-? Ujpesti
19:59 Fehervar Videoton ?-? Gyirmot SE
17:45 Varda SE ?-? MTK Hungaria
South Africa First League
17:30 Free State Stars ?-? Tshakhuma Tsha Madzivhandila
17:30 Hungry Lions ?-? Black Leopards
17:30 Pretoria Callies ?-? Polokwane City FC
17:30 Richards Bay ?-? Platinum City
17:30 TS Sporting ?-? Jomo Cosmos
17:30 Uthongathi FC ?-? Cape Town All Stars
Danish 1st Division
18:00 Vendsyssel ?-? Fremad Amager
15:45 Hvidovre IF ?-? Fredericia
F26/11 22:00 Helsingor 3 1-1 Herfolge Boldklub Koge 2
F26/11 22:00 Lyngby 1 3-0 Jammerbugt 1 4
Ukraine U21 Liga
14:00 Kolos Kovalivka U21 ?-? Veres Rivne U21
Czech Republic Gambrinus Liga
21:00 FC Viktoria Plzen ?-? Bohemians 1905
18:00 Dynamo Ceske Budejovice ?-? Synot Slovacko
18:00 Pardubice ?-? Sigma Olomouc
18:00 Tescoma Zlin ?-? Banik Ostrava
Scottish Highland Football League
19:00 Brora Rangers ?-? Deveronvale
19:00 Formartine United ?-? fraserburgh
19:00 Fort William ?-? Rothes
19:00 Lossiemouth ?-? Buckie Thistle FC
19:00 Nairn County ?-? Keith
19:00 Strathspey Thistle ?-? Huntly
19:00 Wick Academy ?-? Forres Mechanics
17:30 Clachnacuddin ?-? Inverurie Loco Works
Slovenia 1.Liga
23:15 NK Publikum Celje ?-? NK Olimpija Ljubljana
19:59 NK Aluminij ?-? Tabor Sezana
18:00 Radomlje ?-? Domzale
Bahraini FA Cup
19:59 Al-Ittifaq ?-? Al-Budaiya
19:59 Qalali ?-? Busaiteen
19:59 Al-Ahli(BHR) ?-? Al Khaldiya
19:59 Al-Najma ?-? Isa Town
19:59 Al-Tadhmon ?-? Al-Riffa
Portugal Segunda Liga
19:30 Viseu ?-? Vilafranquense
18:00 Varzim ?-? Penafiel
15:00 GD Chaves ?-? CD Mafra
F26/11 22:00 SC Farense 3 0-1 Casa Pia AC 3
England FA Vase
19:00 Bradford Park Avenue ?-? Marine
19:00 York City ?-? Blyth Spartans
19:00 Farsley Celtic ?-? Stalybridge Celtic
19:00 Liversedge ?-? Lancaster City
19:00 Ashton United ?-? Guiseley
19:00 Warrington Town AFC ?-? Morpeth Town
19:00 Southport FC ?-? Darlington
19:00 Chelmsford City ?-? Cheshunt
19:00 Leamington ?-? Alfreton Town
19:00 Braintree Town ?-? Potters Bar Town
19:00 AFC Fylde ?-? Gateshead
19:00 Whitby Town ?-? Nantwich Town
19:00 Gloucester City ?-? Kettering Town
19:00 Needham Market ?-? Welwyn Garden City
19:00 Hereford United ?-? Kidderminster Harriers
19:00 Bishop s Stortford ?-? Leiston FC
19:00 Wimborne Town ?-? Larkhall Athletic
19:00 Worthing ?-? Dorking
19:00 Hartley Wintney ?-? Folkestone
19:00 Spennymoor Town ?-? Chorley FC
19:00 Radcliffe Borough ?-? Tamworth
19:00 Matlock Town ?-? Marske United
19:00 Plymouth Parkway ?-? Hampton Richmond Borough
19:00 Canvey Island ?-? Tonbridge Angels
19:00 Eastbourne Borough ?-? Tiverton Town
19:00 Brentwood Town ?-? Dulwich Hamlet
19:00 Chippenham Town ?-? Uxbridge
19:00 Maidstone United ?-? Billericay Town
19:00 Cray Wanderers ?-? Ebbsfleet United
19:00 Hanwell Town ?-? Enfield Town
19:00 Slough Town ?-? Havant Waterlooville
19:00 Binfield ?-? Truro City
19:00 Bath City ?-? Dartford
19:00 Concord Rangers ?-? AFC Totton
19:00 Curzon Ashton FC ?-? Chester FC
19:00 Oxford City ?-? St Albans City
19:00 Felixstowe Walton United ?-? AFC Telford United
19:00 Brackley Town ?-? Boston United
19:00 Hemel Hempstead Town ?-? Stourbridge
19:00 Hungerford Town ?-? Welling United
South Africa Premier Soccer League
17:30 TS Galaxy ?-? Cape Town City
17:30 Mamelodi Sundowns ?-? Sekhukhune United
Israel Premier League
21:50 Beitar Jerusalem ?-? Hapoel Hadera
21:30 Ashdod MS ?-? Hapoel Jerusalem
19:30 Maccabi Netanya ?-? Maccabi Petah Tikva FC
19:15 Hapoel Natzrat Illit ?-? Hapoel Bnei Sakhnin FC
17:00 Hapoel Kiryat Shmona ?-? Hapoel Beer Sheva
Wales Challenge League Cup
18:30 UWIC Inter Cardiff ?-? Barry Town United
F26/11 23:45 Bala Town F.C. 2 1-4 Connahs Quay Nomads FC
Iran Cup
15:00 Esteghlal Mollasani ?-? Pars Jonoubi Jam
14:30 Saipa ?-? Shahin Bushehr
Austria Erste Division
17:30 FC Dornbirn 1913 ?-? FC Blau Weiss Linz
17:30 FC Liefering ?-? Kapfenberg
17:30 Rapid Vienna (Youth) ?-? St.Polten
F26/11 23:25 Floridsdorfer AC 2 3-0 SKU Amstetten 5
Belgian Second Division
23:45 KVSK Lommel ?-? Westerlo
F26/11 23:00 Excelsior Virton 1 4 0-3 Red Star Waasland 4
Northern Ireland IFA Championship
19:00 Annagh United ?-? Knockbreda
19:00 Dergview FC ?-? Queen s University
19:00 Dundela ?-? Newry City
19:00 Institute FC ?-? Ards FC
19:00 Loughgall FC ?-? Ballinamallard United
19:00 HW Welders ?-? Ballyclare Comrades
Brazil Serie B
F27/11 02:00 Ponte Preta 3 3-2 Coritiba PR 4
Hong Kong FA Cup
13:30 Eastern A.A Football Team ?-? Hong Kong U23
11:00 Tai Chung FC ?-? LeeMan
Ukrainian Premier League
21:30 Dnipro-1 ?-? FC Vorskla Poltava
19:00 Chernomorets Odessa ?-? Desna Chernihiv
16:00 FC Mynai ?-? Dynamo Kyiv
Serbian Superliga
19:59 Metalac Gornji Milanovac ?-? Cukaricki Stankom
16:00 Radnicki 1923 Kragujevac ?-? FK Napredak Krusevac
Ireland First Division
F26/11 23:45 Waterford United 1 6 1-2 UC Dublin
Cyprus 1 Division
21:00 PAEEK ?-? Doxa Katokopias
19:00 Aris Limassol ?-? AEP Paphos
Syrian Cup
15:00 Al futowa ?-? Khattab
15:00 Ha Ji lage ?-? Al-Jehad
15:00 Jableh SC ?-? Al-Sahel(SYR)
15:00 Teshrin SC ?-? Al Sanamayn
15:00 Al-Taleiah ?-? M adamia alsham
15:00 Al Wathbah ?-? Jdaydet Artooz
Hungary U19 A League
17:00 Debrecin VSC U19 ?-? Ujpesti TE U19
16:00 NergihasaU19 ?-? MTK Budapest U19
14:00 Ferencvarosi U19 ?-? Diosgyor VTK U19
13:00 Vasas U19 ?-? Budapest Honved U19
13:00 Illes Akademia Haladas U19 ?-? Gyori ETO U19
13:00 Fehervar Videoton U19 ?-? Puskas Akademia FehervarU19
Women World Cup Europe Qualifying
16:30 England (w) ?-? Austria (w)
15:00 Czech (w) ?-? Netherland (w)
F26/11 22:00 malta (w) 0-2 Montenegro (w) 1
F26/11 22:30 Romania (w) 3-0 Moldova (w) 2
F26/11 23:15 Wales (w) 5-0 Greece (w)
F26/11 23:35 Scotland (w) 1-1 Ukraine (w) 1
F27/11 00:10 France (w) 6-0 Kazakhstan (w)
Primera Division de Ecuador
F27/11 04:00 Liga Dep. Universitaria Quito 2 1-0 Tecnico Universitario 1 2
Italian Campionato Nazionale Primavera
18:00 Spal U19 ?-? Sassuolo U20
16:00 Juventus U20 ?-? AS Roma U20
14:00 Bologna U20 ?-? Atalanta U20
14:00 Verona U20 ?-? Torino U20
Futsal Spain Division De Honor
22:30 Vaidepenas Futsal ?-? Real Betis Futsal
21:30 Rios Renovables Ribera Navarra Futsal ?-? Xota Navarra Futsal
21:00 Peinsa F.S. Cartagena Futsal ?-? Catgas Energia Futsal
16:00 DKV Seguros Zaragoza Indoor So ?-? Inter Movistar Futsal
15:30 F.C.Barcelona Futsal ?-? Jaen Paraiso Interior Futsal
F26/11 23:00 Palma Futsal 2-0 CD Burela FS Pescados Ruben Futsal
F27/11 00:00 Levante Futsal 1 4-3 Manzanares FS Futsal 1
Saudi Arabia Youth League
20:15 Al-Shabab (Youth) ?-? Arar (Youth)
18:35 Al-Qadasiya (Youth) ?-? Al-Hilal (Youth)
18:35 Al-Jeel Youths ?-? Al-Ettifaq (Youth)
16:45 Al Ahli Jeddah (Youth) ?-? Al Raed U20
16:45 Al-Ittihad (Youth) ?-? Al-Orubah Youths
16:20 Al-Taawon Youths ?-? Al Khaleej Youths
16:15 Al-Nasr (Youth) ?-? Al Wehda (Youth)
16:15 Al-Faisaly Harmah Youth ?-? Ohud Medina Youths
Liga Nacional de Guatemala
HT C.S.D. Comunicaciones 1 1-0 CD Puerto de Iztapa 1
F27/11 01:00 Guastatoya 5 1-1 Malacateco 3
Moldova Divizia Nationala
19:00 CSF Baliti ?-? CS Petrocub
19:00 FC Sfintul Gheorghe ?-? Zimbru Chisinau
Malta First Division League
21:00 Pembroke Athleta ?-? St Georges
21:00 Marsaxlokk FC ?-? Lija Athletic
17:00 Marsa ?-? Fgura United
17:00 Mgarr United FC ?-? Swieqi United
Thai Division 2 League
13:30 Phram Bangkok FC ?-? Chamchuri United FC
12:30 Surin FC ?-? Ubon Ratchathani FC
12:30 Bangkok ?-? Siam FC
12:30 Kanjanapat Group ?-? Saraburi FC
Brazil Campeonato Sergipano A2
22:00 AA Guarany ?-? America FC Propria
Montenegro Division 2
20:30 Arsenal Tivat ?-? FK Grbalj Radanovici
20:30 OSK Igalo ?-? Bokelj Kotor
20:30 FK Mladost DG ?-? FK Berane
20:30 OFK Titograd ?-? Jedinstvo Bijelo Polje
20:30 KOM Podgorica ?-? Cetinje
Ireland Leinster Senior League
18:00 University College Cork ?-? Ringmahon Rangers
F26/11 23:30 Cherry Orchard 2 0-0 Edenderry Town FC 2
F26/11 23:45 Midleton FC 1 3 0-0 St. Mary s 3
F26/11 23:45 Malahide United 3 0-3 Killester Donnycarne 1
F27/11 00:00 St John Bosco 3 1-2 Kilbarrack United
F27/11 00:00 Maynooth University Town FC 1 5-0 Crumlin United 3
F27/11 00:00 Home Farm FC 1 2-0 Bangor Celtic 4
P26/11 23:45 Cobh Wanderers ?-? Douglas Hall
Spain Youth League
21:00 CD Aguilas Atletico U19 ?-? CD Sobradillo U19
21:00 UD Unificacion Bellvitge U19 ?-? CF Damm U19
19:59 Atletico Sanluqueno U19 ?-? CD El Ejido U19
19:30 Union Adarve U19 ?-? Fuenlabrada U19
19:15 Deportivo La Coruna U19 ?-? ED Val Minor Nigran U19
19:00 Gimnastic Tarragona U19 ?-? Real Zaragoza U19
18:45 Leganes U19 ?-? Trival Valderas U19
18:45 CD Getxo U19 ?-? Danok Bat U19
17:00 Arucas CF U19 ?-? AD Huracan U19
16:00 Cordoba U19 ?-? Sporting Atletico U19
16:00 Tenerife U19 ?-? CD Marino U19
15:00 Las Zocas U19 ?-? Mensajero U19
F27/11 00:00 SD San Jose U19 2-2 CF Juventud Laguna U19 1
Schleswig Holstein Liga
19:00 Oldenburger SV ?-? VfB Lübeck II
17:00 Union Neumunster ?-? TSV Pansdorf
Iran Div 2
15:30 Shohada Razakan ?-? Sepidrood Rasht
14:30 Payam Mashhad ?-? Iran Javan Bushehr
Faroe Islands Cup
19:00 NSI Runavik ?-? HB Torshavn
Kosovo Superliga
16:00 KF Drita Gjilan ?-? KF Dukagjini
16:00 KF Ulpiana ?-? Prishtina
Croatia 3.Division
16:30 NK Vodice ?-? Hrvace
16:30 Nehaj ?-? NK Rudar Labin
Taiwan League Division 2
25' ACA FC 0-1 SFI FC
11:30 Inter Taoyuan FC ?-? Tong Jie FC
10:00 PlayOne NTNU ?-? FC Kaohsiung
09:00 FC Base Taipei Athletic ?-? Ming Chuan University
Brazil Serie D
22:00 Guarani CE ?-? Campo Grande CE
16:30 Remo (w) ?-? Pinheirense PA(w)
F26/11 22:00 Ceara (w) 8-0 Guarany de Bage (W) 1
F26/11 22:30 Cerrado EC 4 1-0 Bela Vista 1
Egypt Division 2
16:30 Beni Suef ?-? Suhag
Mexico Liga TDP
19:59 FC Guerreros de la Plata ?-? Atletico Pachuca
19:59 Inter Fundadores Queretaro ?-? Titanes de Queretaro
19:59 Mineros Queretaro ?-? CD Inter Queretaro II
F27/11 01:00 Celaya II 1 0-0 Lobos ITECA 1
F27/11 01:00 Cuervos de Silver Soccer 1 1 0-1 CD Muxes 4
French Championnat Amateur
21:00 Marignane Gignac ?-? Martigues
21:00 Schiltigheim ?-? ASM Belfortaine
New Zealand Mainland Premier League
F27/11 04:00 Selwyn United 1 0-5 Wellington Phoenix Reserve 1
Turkiye Lig3
14:00 Ankaraspor FK ?-? Bodrumspor
14:00 Akhisar Bld.Geng ?-? S.Urfaspor
14:00 Adiyamanspor ?-? Sivas Dort Eylul Belediyespor
14:00 Ergene Velimese ?-? Turgutluspor
14:00 Hekimoglu Trabzon ?-? Corum Belediyespor
14:00 Inegolspor ?-? Sariyer
14:00 Nigde Belediyespor ?-? Bayburt Ozel Idare
14:00 Sakaryaspor ?-? Etimesgut Belediye Spor
14:00 Bukaspor ?-? Zonguldak
14:00 Ispartaspor ?-? Kirklarelispor
14:00 Kirsehir Koyhizmetleri ?-? Ankarademirspor
14:00 Pendikspor ?-? Bursa Niluferspor AS
14:00 Tarsus Idman Yurdu ?-? Pazarspor
14:00 Usakspor ?-? Eskisehirspor
14:00 Afjet Afyonspor ?-? Kahramanmarasspor
14:00 Somaspor ?-? Belediye Vanspor
Portugal Champions NACIONAL Juniores A 2
22:00 Amora FC U19 ?-? Sacavenense U19
19:00 Vitoria SC Guimaraes U19 ?-? Gil Vicente U19
19:00 Vizela U19 ?-? Oliveirense U19
19:00 Pacos Ferreira U19 ?-? Tondela U19
19:00 Feirense U19 ?-? Leixoes U19
19:00 Sporting Lisbon U19 ?-? Vitoria FC Setubal U19
19:00 Alverca U19 ?-? GD Estoril-Praia U19
19:00 Benfica U19 ?-? Vilafranquense U19
19:00 Belenenses U19 ?-? Uniao Leiria U19
19:00 Nacional U19 ?-? Academica Coimbra U19
Danish U17
18:45 AGF Viby U17 ?-? Nordsjaelland U17
18:30 Randers FC U17 ?-? LYNGBY FODBOLD CLUB U17
18:15 AalborgU17 ?-? Brondby IFU17
17:45 Horsens U17 ?-? Silkeborg IF U17
17:45 Sonderjyske U17 ?-? VejleU17
17:30 FC Kobenhavn U17 ?-? Midtjylland U17
Romania - Liga 3 Seria
16:00 CS Ocna Mures ?-? ACS Viitorul Cluj
16:00 CS Gilortul Targu Carbunesti ?-? Armata Aurul Brad
16:00 CSO Petrolul Potcoava ?-? ACS Flacara Horezu
16:00 Bucovina Radauti ?-? Stiinta Miroslava
16:00 FC Voluntari II ?-? FC Agricola Borcea
16:00 AFC Progresul Spartac Bucuresti ?-? Steaua Bucuresti 2
16:00 Tunari ?-? CSM Flacara Moreni
16:00 Real Bradu ?-? Unirea Bascov
Burundi League
17:00 Musongati FC ?-? Bujumbura City
P27/11 17:00 Vitalo ?-? Top Junior
P27/11 17:00 Aigle Noir ?-? Olympique Star
P27/11 17:00 Kayanza Utd ?-? Flambeau de LEst
Wales FAW Championship
18:00 Llanrhaeadr ?-? Holyhead
F26/11 23:30 Ammanford 1 2 5-3 Trefelin 2 2
F26/11 23:45 Llangefni town 1 0-3 Airbus UK Broughton 1
Portugal Liga 3
23:30 FC Felgueiras ?-? Oliveirense
19:00 Pevidem SC ?-? Lusitania
19:00 Sporting Braga II ?-? Anadia
19:00 Alverca ?-? FC Caldas
17:00 S. Joao Ver ?-? Sanjoanense
15:00 Oriental Dragon ?-? Vitoria Setubal
F26/11 23:30 Uniao Leiria 5 2-1 UD Santarem 1
Serbia Prva Liga
16:00 FK Radnicki Sremska Mitrovica ?-? Indjija
16:00 FK Loznica ?-? FK Graficar Beograd
16:00 Kabel Novi Sad ?-? FK Backa Backa Palanka
16:00 FK Rad Beograd ?-? Macva Sabac
16:00 FK Buducnost Dobanovci ?-? Timok
Angola Girabola League
19:00 Kabuscorp do Palanca ?-? Primeiro de Agosto
18:30 Sporting Cabinda ?-? Sporting de Benguela
18:00 Sagrada Esperanca ?-? Academica Do Lobito
18:00 Bravos do Maquis ?-? Cuando Cubango
18:00 CRD Libolo ?-? Progresso da Lunda Sul
18:00 Benfica Lubango ?-? Interclube Luanda
Italy Futsal
22:00 Petrarca Padova C5 Futsal ?-? Royal Saint Giuseppe Futsal
21:30 Pescara Futsal ?-? Pessah Lo Fano
19:00 Lido Di Ostiav Meta Futsal ?-? Carme Dawson
19:00 Romania Indoor Soccer ?-? VD Manfredonia Futsal
F26/11 23:30 Cormar Polistena Indoor Soccer 1 2-5 Cybertel Aniene Futsal
F26/11 23:30 Sandro Abate Avellino Futsal 2-4 Napoli Futsal
F26/11 23:30 Phil diae Bolley 3-5 CMB Matera Futsa
Aruba Division Di Honor
F27/11 04:10 Sport Club United 1 2 1-2 SV Britannia 2
Bangladesh Federation Cup
13:30 Sheikh Russel KC ?-? Uttar Baridhara SC
Germany Youth U17 League
18:00 SG Unterrath U17 ?-? SC Paderborn 07 U17
17:00 FC Heidenheim U17 ?-? Bayern Munchen U17
16:30 Hertha BSC Berlin U17 ?-? FC Erzgebirge Aue U17
16:30 Arminia Bielefeld U17 ?-? Aachen U17
16:00 Energie Cottbus U17 ?-? RasenBallsport LeipzigU17
16:00 VfL Wolfsburg U17 ?-? Viktoria Berlin U17
16:00 Hertha Zehlendorf U17 ?-? Carl Zeiss Jena U17
16:00 Bayer Leverkusen U17 ?-? Preussen Munster U17
16:00 Eintracht Frankfurt U17 ?-? Greuther Furth U17
16:00 SV Elversberg U17 ?-? VfB Stuttgart U17
16:00 Hoffenheim U17 ?-? FSV Frankfurt U17
16:00 TSV 1860 Munchen U17 ?-? Nurnberg U17
16:00 Werder Bremen U17 ?-? Hannover 96 U17
14:00 Hansa Rostock U17 ?-? Chemnitzer(U17)
14:00 Eintr. BraunschweigU17 ?-? Dynamo DresdenU17
14:00 SC Freiburg U17 ?-? FC IngolstadtU17
14:00 Dortmund U17 ?-? FC Hennef 05 U17
14:00 Wuppertaler SV Borussia U17 ?-? RW Essen U17
14:00 Monchengladbach U17 ?-? FC Schalke 04 U17
Croatia 2.HNL
16:30 HNK Cibalia ?-? NK Solin
16:30 NK Dubrava Zagreb ?-? NK Opatija
16:30 NK Dugopolje ?-? NK Varteks Varazdin
16:30 Kustosija ?-? Bijelo Brdo
16:30 NK Osijek II ?-? NK Jarun
16:00 NK Orijent Rijeka ?-? NK Croatia Zmijavci
Lebanese Premier 2
16:15 Racing Beirut ?-? Salam Zgharta
Indonesia Super League
17:30 PSM Makassar ?-? Persipura Jayapura
12:15 Pstni ?-? Persela Lamongan
Professional Tunisian League 2
17:00 Stade tunisien ?-? Kalaa Sport
17:00 CS Bembla ?-? CO Medenine
17:00 S.S. Sfaxien ?-? ES Rades
17:00 C.O.Transports ?-? Jendouba Sport
17:00 J.S. Kairouanaise ?-? Menzel Nour
17:00 A.S Djerba ?-? Jerba Midoun
Turkey 3. Ligi B
14:00 Catalca Spor ?-? Bergama Belediyespor
14:00 Yeni Altindag BS ?-? Carsambaspor
14:00 Kestel ?-? Aksarayspor
14:00 Erokspor ?-? Karaman Belediyesi Spor
14:00 Celspor ?-? Tepecik Bld
14:00 Mardin BB ?-? Ceyhanspor
14:00 Elazigspor ?-? Kutahyaspor
FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
16:00 KF Besa Doberdoll ?-? FK Rinija Gostivar
16:00 FK Kadino ?-? FK Teteks Tetovo
16:00 KF Veleshta ?-? Korab Debar
16:00 Voska Sport ?-? FC Vardar Skopje
16:00 Bratstvo 07 ?-? FK Osogovo
16:00 Pehchevo ?-? Belasica Strumica
16:00 FK Kozuv ?-? Detonit Junior
16:00 Kamenica-Sasa ?-? Pobeda Prilep
16:00 FK Sloga 1934 Vinica ?-? FK Lokomotiva Gradsko
16:00 Sileks ?-? FK Ohrid 2004
Bulgaria B PFG
16:30 FC Hebar Pazardzhik ?-? Septemvri Simitli
16:30 Livstrom ?-? Minyor Pernik
16:30 Litex Lovech ?-? FC Sozopol
16:30 Ludogorets Razgrad II ?-? Yantra Gabrovo
16:30 FC Maritsa 1921 ?-? Botev Plovdiv II
16:30 Strumska Slava ?-? Marek Dupnitza
16:30 CSKA 1948 Sofia II ?-? Sportist Svoge
14:45 Spartak Varna ?-? PFK Montana
C27/11 19:00 Septemvri Sofia ?-? Neff supporting Simic
San Marino League
18:00 S.S Pennarossa ?-? Murata
18:00 Folgore/Falciano ?-? Tre Penne
18:00 Cailungo ?-? Tre Fiori
18:00 Faetano ?-? SP La Fiorita
Nepal super
15:00 Himalayan Sherpa Club ?-? Manang Marshyangdi Club
11:15 Chyasal Youth Club ?-? Armed Police Force
Togo Premier Division
19:00 Sara FC ?-? AS Binah
Holland Ligue 3
18:30 HHC Hardenberg ?-? Noordwijk
18:30 Jong Sparta Rotterdam (Youth) ?-? Quick Boys
18:30 Volendam (Youth) ?-? TEC
18:30 Katwijk ?-? Excelsior Maassluis
18:30 Rijnsburgse Boys ?-? De Treffers
18:00 Kozakken Boys ?-? Scheveningen
18:00 Spakenburg ?-? Koninklijke HFC
P27/11 17:30 GVVV Veenendaal ?-? IJsselmeervogels
P27/11 17:30 AFC ?-? ASWH
Argentina Regional League
F27/11 00:10 CA Fray Luis Beltran 5 1-0 Academia Chacras 1
F27/11 04:40 Ferrocarril del Estado 5 0-2 Sportivo Norte 4
Spanish Segunda Division B
23:00 Cacereno ?-? Villanovense
22:30 SD Ejea ?-? CD Ebro
22:00 Don Benito ?-? Cadiz B
22:00 Bergantinos CF ?-? coruxo FC
22:00 CD Izarra ?-? Pena Sport
22:00 Real Sociedad C ?-? Burgos Promesas
21:30 SD Gernika ?-? Sestao
21:00 Aguilas CF ?-? Eldense
21:00 Cordoba ?-? Merida AD
21:00 SD Laredo ?-? Rio Sports
21:00 Atletico Mancha real ?-? CF La Nucia
21:00 Naxara ?-? Osasuna B
19:59 AD San Juan ?-? Arenas Club de Getxo
19:59 CD Montijo ?-? CD Coria
19:59 Compostela ?-? Real Aviles
19:59 CD Cristo Atletico ?-? UC Ceares
19:30 CD Marchamalo ?-? UD Levante B
19:30 UD Mutilve ?-? CD Cayon
19:00 UD Logrones B ?-? Racing B
19:00 Brea ?-? SD Tarazona
18:30 Granada CF B ?-? Atletico Pulpileno
18:30 SD Huesca II ?-? Teruel
Romania - Liga 2 Seria
13:00 FK Csikszereda Miercurea Ciuc ?-? FC Unirea 2004 Slobozia
13:00 Metaloglobus ?-? Ripensia Timisoara
13:00 CSM Politehnica Iasi ?-? Unirea Dej
13:00 Unirea Constanta ?-? ACS Viitorul Selimbar
13:00 ACS Viitorul Pandurii Targu Jiu ?-? Dacia Unirea Braila
Tanzania Ligue 1
17:00 Mbeya City ?-? KMC FC
17:00 Tanzania Prisons ?-? Namungo FC
Gambia GFA League
22:00 GAMTEL ?-? WAA Banjul
F27/11 00:00 Banjul Hawks FC 2 1-1 Falcons FC 4
F27/11 02:00 Real Banjul 1 1-1 Marimoo 2
Mali Premiere Division
19:59 AS Korofina ?-? CS Duguwolofila
19:59 Real Bamako ?-? AS Douanes de Sikasso
Ukraine Women Division
15:00 Voshod Kherson (w) ?-? Pantery Uman (w)
Estonia Esi Liiga
18:00 Kohtla Jarve JK Jarve ?-? Parnu JK
Brazil national youth (U20) Football Championship
22:00 Nova Venecia U20 ?-? Forte Rio Bananal U20
22:00 CE Olhodaguense U20 ?-? Desportiva Alianca Youth
17:00 Porto Vitoria U20 ?-? Aster Brasil FC U20
F26/11 22:30 Passo Fundo U20 5 1-0 CA Carazinho U20 5
P26/11 22:30 Uniao Frederiquense U20 ?-? Riograndense U20
P26/11 22:00 Vitoria Salvador (Youth) ?-? Boca Juniors Youth
Costa Rica 2.Liga
23:00 Municipal Liberia ?-? Puntarenas
Burkina Faso League
21:45 Sally Tas ?-? Etoile Filante Ouagadougou
19:30 Majestic FC ?-? ASEC Koudougou
19:30 AS Police Ouagadougou ?-? RC Kadiogo
Futsal Russia Division De Honor
19:59 Norilsky Nickel Futsal ?-? Ukhta Tyumen Futsal
12:30 Dynamo Samarra Futsal ?-? MFK Tyumen Futsal
New Zealand South Central Series
HT Wellington Olympic 1 0-1 Western Suburbs
Japan Futsal League
10:15 Fuchu Athletic FC Futsal ?-? fugador sumida Futsal
08:00 Shonan Bellmare Futsal ?-? Kitakyushu Futsal
Gibraltar Premier Division
21:30 Manchester 62 FC ?-? Lions Gibraltar
19:00 FCB Magpies ?-? Glacis United FC
19:00 Brunos Magpie ?-? Grazies Union
Ghana Premier League
19:00 WAFA ?-? Great Olympics
P26/11 22:00 Accra Hearts of Oak ?-? Berekum Chelsea
Uganda Premier League
16:00 Vipers ?-? URA Kampala
France Youth U19 League
17:30 Dijon U19 ?-? Troyes U19
17:30 Nantes U19 ?-? Avranches U19
17:30 Montpellier U19 ?-? Avenir Sportif Beziers U19
14:00 SPA Merignacais U19 ?-? Rennes U19
Belgian First Amateur Division
23:00 FCV Dender EH ?-? Sint-Eloois-Winkel
23:00 KSK Heist ?-? Tienen
23:00 KFC Mandel United ?-? Patro Eisden
22:30 Thes Sport ?-? Olympic Charleroi
India Santosh Trophy
13:30 Services ?-? Uttar Pradesh
Poland Division 4
16:00 Blonianka Blonie ?-? Wissa Szczuczyn
16:00 Ursus Warszawa ?-? LKS Lodz II
16:00 MLKS Znicz Biala Piska ?-? Pilica Bialobrzegi
15:00 Sokol Aleksandrow Lodzki ?-? Pelikan Lowicz
Argentina Reserve League
16:00 CA Talleres de Córdoba Reserves ?-? CA Aldosivi Reserves
16:00 Racing Club Reserves ?-? Lanus Reserves
16:00 San Lorenzo Reserves ?-? Sarmiento Junin Reserve
16:00 CA Patronato Reserves ?-? Godoy Cruz Reserves
16:00 Platense Reserves ?-? Huracan Reserves
F27/11 00:10 Gimnasia Mendoza Reserves 1 4 2-2 Independiente Rivadavia Reserves 5
Greece U19
17:00 Panathinaikos U19 ?-? Panaitolikos U19
16:00 Olympiakos Piraeus U19 ?-? Volos Nps U19
15:00 OFI Crete U19 ?-? Ionikos U19
15:00 PAOK Saloniki U19 ?-? Aris Thessaloniki U19
14:30 Apollon Smirnis U19 ?-? PAS Lamia U19
South Africa League Women
18:00 Kathorus United (W) ?-? Hallelujah Zebra Force (w)
18:00 Rosina Sedibane Sports School (w) ?-? Luso Africa (w)
13:00 Tuks FC (w) ?-? Nicko Taurus (w)
Spanish Ladies Premier League B
22:30 Mislata CF (w) ?-? Valencia B (w)
21:00 CFS La Garita (w) ?-? Orientacion Maritima (W)
21:00 CD Achaman Santa Lucia (w) ?-? Fundacion CD Tenerife (W)
Iraqi Premier League
21:00 Naft Al Junoob ?-? Zakho
17:00 Naft Misan ?-? Baghdad
15:00 Newroz SC(IRQ) ?-? AL Minaa
Spain Primera Division RFEF
22:00 Racing Santander ?-? Unionistas de Salamanca
22:00 Real Union Irun ?-? Zamora CF
22:00 Sabadell ?-? Andorra CF
22:00 Castellon ?-? Real Betis B
19:59 Barcelona B ?-? C.D. San Fernando Isleno
19:59 Badajoz ?-? SD Logrones
19:59 UD San Sebastian Reyes ?-? Racing de Ferrol
19:59 CD Alcoyano ?-? UE Cornella
19:00 Real Balompedica Linense ?-? Villarreal B
F27/11 00:00 UD Logrones 3 3-2 Real Valladol B 4
F27/11 00:00 Atletico Sanluqueno 6 2-2 Albacete 6
Iceland Pre-Season Cup
17:00 Vikingur Reykjavik ?-? Valur Reykjavik
17:00 Stjarnan Gardabaer ?-? KR Reykjavik
Brazil Campeonato Carioca Women
F26/11 22:00 Flamengo/RJ (w) 3 1-1 Fluminense RJ (w) 1 4
Taiwan Mulan League Women
13:30 Hualien (w) ?-? Taichung Blue Whale (w)
13:00 Kaohsiung Sunny Bank (w) ?-? Hang Yuan FC (w)
10:00 Inter Taoyuan FC (w) ?-? Taipei Xiongzan (w)
Germany Youth U19 League
17:00 Hamburger SV U19 ?-? Union Berlin U19
17:00 Carl Zeiss Jena U19 ?-? Hertha Berlin U19
17:00 Kaiserslautern U19 ?-? Stuttgarter Kickers Sv U19
16:30 Chemnitzer U19 ?-? FC Viktoria 1889 Berlin U19
16:00 RW Oberhausen U19 ?-? Paderborn U19
16:00 Ingolstadt U19 ?-? FC Heidenheim U19
16:00 Nurnberg U19 ?-? Augsburg U19
15:00 Hoffenheim U19 ?-? VfB Stuttgart U19
14:00 VfL Bochum U19 ?-? Arminia Bielefeld U19
14:00 Energie Cottbus U19 ?-? Hannover 96 U19
14:00 Eimsbutteler TV U19 ?-? Dynamo Dresden U19
14:00 SpVgg Unterhaching U19 ?-? SV Darmstadt U19
14:00 Holstein Kiel U19 ?-? VfL Wolfsburg U19
14:00 St. Pauli U19 ?-? MagdeburgU19
Rwanda Womens League
16:00 Bugesera (w) ?-? ES Mutunda (w)
16:00 Kamonyi FC (w) ?-? Inyemera WFC (w)
12:00 AS Kigali (w) ?-? Fatima (w)
Romania Liga 2 Women
P27/11 14:00 Barnatgels (w) ?-? FCM Targu Mures (w)
Switzerland - 2.Liga
21:00 Freienbach ?-? Baden
21:00 Lugano U21 ?-? FC Tuggen
21:00 Uzi ?-? USV Eschen Mauren
20:30 Vevey Sports ?-? La Chaux-de-Fonds
19:59 Echallens ?-? Grand-Lancy
19:59 Meyrin ?-? La Sarraz-Eclepens
19:59 US Terre Sainte ?-? FC Naters
19:00 Bruhl SG ?-? Breitenrain
19:00 SC Cham ?-? Etoile Carouge
19:00 Bavois ?-? Basuli B team
19:00 YF Juventus Zurich ?-? Zurich B team
19:00 Lausanne SportsU21 ?-? Bulle
19:00 FC Schotz ?-? Koniz
19:00 FC Balzers ?-? FC Linth 04
19:00 FC Paradiso ?-? FC Wettswil Bonstetten
19:00 solothurn ?-? SC Buochs
19:00 Zug 94 ?-? Wohlen
18:00 FC Black Stars Basel ?-? FC Sion U21
Hong Kong Women Premier League
14:30 Standard Perpetual MLFA (w) ?-? Kitchee (w)
El Salvador Reserves League
21:00 Once Deportivo de Ahuachapán U20 ?-? Santa Tecla U20
21:00 Once Deportivo de Ahuachapan Reserves ?-? Santa Tecla U20
21:00 CD Luis Angel Firpo Reserves ?-? CD Aguila Reserves
21:00 Alianza FC San Salvador U20 ?-? Jocoro FC Reserves
Indonesia Liga 3
11:15 Likot FC ?-? Bonebol FC
11:00 PS Tunas Muda Ubud ?-? Undiksha FC
10:00 PSISa Salatiga ?-? Persak Kebumen
09:15 Boliyohuto FC ?-? IPPOT Bulango
Poland Division 2
19:00 Stal Rzeszow ?-? Pogonmazovik
16:00 Hutnik Krakow ?-? Olimpia Elblag
16:00 Sokol Ostroda ?-? Chojniczanka Chojnice
16:00 Radunia Stezyca ?-? Garbarnia Krakow
15:00 Znicz Pruszkow ?-? GKS Belchatow
15:00 Wigry Suwalki ?-? KP Calisia Kalisz
Bolivia Regional League
F27/11 04:30 CA Ciclon 4 4-0 Atletico Entre Rios 2
Ethiopia Premier League
19:00 Fasil Kenema ?-? Arba Minch
16:00 Awassa Kenema ?-? Hadiya Hossana
Northern German state premier league - bayern
17:00 Bayern Alzenau ?-? Eintracht Stadtallendorf
F26/11 22:30 TUS Bovinghausen 04 5 2-3 SV 1912 Sodingen 5
Turkey A2 League U19
13:00 Caykur Rizespor U19 ?-? Kayserispor U19
13:00 Boluspor U19 ?-? Eyupspor U19
Georgia Division
14:00 FC Shevardeni ?-? FC Merani Tbilisi
14:00 Baia Zugdidi ?-? FC Metalurgi Rustavi
14:00 FC Sioni Bolnisi ?-? FC Gagra
14:00 Merani Martvili ?-? WIT Georgia Tbilisi
14:00 Gareji Sagarejo ?-? Chikhura Sachkhere
Bulgaria Premier League Women
15:30 LP Super Sport Sofia (w) ?-? Pirin Blagoevgrad (w)
England Northern League Division One
19:00 Workington ?-? Prescot Cables
19:00 Market Drayton Town ?-? Runcorn Linnets
19:00 Carlton Town ?-? Corby Town
19:00 Stocksbridge Park Steels ?-? Lincoln United
19:00 Sutton Coldfield Town ?-? Stamford
19:00 Tadcaster Albion ?-? Hebburn Town
Germany Regionalliga
17:05 BSG Chemie Leipzig ?-? Energie Cottbus
17:00 TSG Balingen ?-? TSV Schott Mainz
17:00 VFB Lubeck ?-? Eintracht Norderstedt
17:00 Viktoria Aschaffenburg ?-? TSV Aubstadt
17:00 FC Pipinsried ?-? VfB Eichstatt
17:00 TSV 1860 Rosenheim ?-? FC Augsburg II
17:00 SV Schalding Heining ?-? SC Eltersdorf
17:00 Rot-Weiss Essen ?-? SV Rodinghausen
17:00 SV Straelen ?-? Wegberg-Beeck
17:00 Wuppertaler ?-? Sportfreunde Lotte
17:00 Bahlinger ?-? FK Pirmasens
17:00 Vfr Aalen ?-? FSV Mainz 05 (Youth)
17:00 FSV Frankfurt ?-? SSV Ulm 1846
17:00 Schweinfurt 05 FC ?-? Wacker Burghausen
17:00 SpVgg Bayreuth ?-? Nurnberg (Youth)
17:00 SV Atlas Delmenhorst ?-? BSV Rehden
17:00 FC Giessen ?-? Astoria Walldorf
17:00 VfB Stuttgart II ?-? Rot-Weiss Koblenz
17:00 Bonner ?-? Rot-Weiss Ahlen
17:00 Fortuna Koln ?-? Monchengladbach AM.
17:00 VFB Homberg ?-? Koln Am
17:00 SV Lippstadt ?-? Rot-Weiss Oberhausen
16:00 SV Babelsberg 03 ?-? ZFC Meuselwitz
F26/11 22:00 Preuben Munster 2 1-0 Wiedenbruck 1
F26/11 22:00 FSV Optik Rathenow 1 3-1 Berliner AK 07 3
F26/11 22:00 Bayern Munchen (Youth) 1 2 1-1 FC Memmingen 3
F26/11 22:00 TSV Steinbach Haiger 3 2-2 Hessen Kassel 5
F26/11 22:00 SG Sonnenhof Grossaspach 1 0-0 TSG Hoffenheim (Youth) 4
F26/11 22:00 Berliner FC Dynamo 1 2 2-0 VSG Altglienicke 2
F26/11 22:00 Unterhaching 4 4-3 SV Heimstetten 2 1
F26/11 22:30 Schalke 04 (Youth) 4-1 Uerdingen KFC 05 1
P27/11 17:00 TSV Rain Am Lech ?-? FV Illertissen
P27/11 17:00 TSV Buchbach ?-? Greuther Furth (Youth)
P27/11 16:30 ETSV Weiche Flensburg ?-? FC Teutonia 05
P27/11 16:00 FSV luckenwalde ?-? FC Lokomotive Leipzig
Moldovan women s football league
18:00 Atlas 05 Fkih Ben Salah (W) ?-? Chabab Atlas Khenifra (W)
18:00 SC Chabab Mohammedia (w) ?-? AMLFF Laayoune (W)
Sweden Div 3 Mellersta
19:00 Sandviks IK ?-? Bodens BK
18:00 FBK Balkan ?-? IFK Hassleholm
18:00 Eslovs BK ?-? KSF Prespa Birlik
18:00 Hassleholms IF ?-? Solvesborgs GoIF
18:00 IFK Karlshamn ?-? FC Rosengard
18:00 Karlskrona AIF ?-? BK Olympic
18:00 Kristianstads FF ?-? Asarums IF FK
18:00 Rappe GOIF ?-? Nosaby IF
17:00 FC Stockholm Internazionale ?-? Kungsangens IF
17:00 FC Arlanda ?-? Skiljebo SK
17:00 Jarfalla ?-? Kvarnsvedens IK
17:00 FC Gute ?-? IFK Stocksund
17:00 Gamla Upsala SK ?-? Enkoping
17:00 IFK Lidingo FK ?-? Sandvikens AIK FK
17:00 Enskede IK ?-? Karlbergs BK
16:00 Tegs SK ?-? Stöde IF
15:30 Friska Viljor FC ?-? Froso IF
15:00 Ytterhogdal IK ?-? Skelleftea FF
Zambia Super League
17:00 Prison Leopards FC ?-? Nkana FC
17:00 Nkwazi ?-? Kabwe Warriors
15:00 Kafue Celtic FC ?-? Konkola Blades
Belarus Pershaya Liga
14:00 Arsenal Dzyarzhynsk ?-? Volna Pinsk
14:00 Shakhter Soligorsk II ?-? Krumkachy Minsk
14:00 Lokomotiv Gomel ?-? Kommunalnik Slonim
14:00 FK Lida ?-? Naftan Novopolock
14:00 FK Orsha ?-? Dnepr Mogilev
14:00 FC Baranovichi ?-? FC Belshina Babruisk
Kenya Premier League
P27/11 16:00 Tusker ?-? Gor Mahia
P27/11 16:00 Nzoia United ?-? Bandari
P27/11 16:00 Nairobi Star City ?-? Ulinzi Stars Nakuru
P27/11 16:00 Mathare United ?-? Vihiga Bullets
P27/11 14:00 Sofapaka FC ?-? Kakamega Homeboyz
Rwanda National League
19:59 AS Kigali ?-? Police FC
14:30 Kiyovu FC ?-? Musanze FC
Senegal Premier League
20:30 Teunhueth FC ?-? Diambars
20:30 AS Dakar Sacre Coeur ?-? Pikine
20:30 ASC Jaraaf ?-? Linguere
20:30 Toure Kunda Footpro ?-? Casamance
20:30 ASC Jaraaf ?-? ASC Linguere
Croatia U19
13:00 Inter Zapresic U19 ?-? Sesvete U19
13:00 NK Varazdin U19 ?-? Slaven Belupo U19
Indian Super League
19:59 Mumbai City ?-? Hyderabad FC
18:00 East Bengal ?-? Mohun Bagan(Ind)
New Zealand NRFL Premier Division Women
F27/11 04:00 Southern United (w) 1 0-3 Capital FF (w)
Germany Verbandsliga
19:00 SV Eintracht Wald-Michelbach ?-? FFV Sportfreunde 04
Norway 2.Liga
18:00 FK Arendal ?-? Hodd
Thai Division 1 League
16:00 Lamphun Warrior ?-? Udon Thani
16:00 Chainat FC ?-? Navy FC
15:00 Ranong FC ?-? Raj Pracha FC
15:00 Muangkan FC ?-? Trat FC
15:00 Sukhothai ?-? Kasetsart FC
14:00 Customs Department FC ?-? Rayong FC
Palestine Cup
17:00 Islami Sour Baher ?-? Al Quwwat Al Falistinia
Italian Youth League B
17:30 Alessandria U19 ?-? Virtus Entella U20
17:30 Como U20 ?-? Reggiana U20
17:30 US Cremonese U20 ?-? Cittadella U20
17:30 Pordenone Youth ?-? Venezia F.C. Youth
17:30 Vicenza U20 ?-? S.S.D. Monza 1912 Youth
17:30 Lazio U20 ?-? Benevento (Youth)
14:30 Parma U20 ?-? Udinese U20
14:30 Ascoli U20 ?-? Reggina U19
14:00 Pisa U19 ?-? Crotone U19
14:00 Sha LAN U19 ?-? Spezia U20
14:00 Perugia U20 ?-? Frosinone U20
Germany Oberliga NOFV
21:00 SG 2000 Mulheim-Karlich ?-? Sportfreunde Eisbachtal
20:30 SV Elversberg II ?-? TUS Mechtersheim
20:30 TSV Emmelshausen ?-? Hassia Bingen
19:59 MTV Wolfenbuttel ?-? Freie Turnerschaft Braunschweig
19:00 SC Velbert ?-? SF Baumberg
19:00 FC 1906 Erlensee ?-? Steinbach
19:00 Viktoria Griesheim ?-? TuS Dietkirchen
18:30 Hertha Wiesbach ?-? FSV Jagersburg
18:30 Wadegesi Heim ?-? Eintracht Trier
18:30 Engers ?-? Gonsenheim
18:30 FV Diefflen ?-? FC Speyer
17:30 Buchonia Flieden ?-? KSV Baunatal
17:30 FSV Salmrohr ?-? Kaiserslautern (Youth)
17:30 FC Hanau 93 ?-? FSV Fernwald
17:30 FC Astoria Walldorf II ?-? SV Oberachern
17:30 SSV Reutlingen 05 ?-? FV Lorrach-Brombach
17:00 Meiendorfer SV ?-? Uhlenhorster SC Paloma
17:00 Brinkumer SV ?-? Aumund-Vegesack
17:00 VFL Lohbrugge ?-? Hamm United
17:00 Blumenthaler SV ?-? Union 60 Bremen
17:00 SG Barockstadt ?-? SV Neuhof 1910
17:00 TuS Koblenz ?-? FC Karbach
17:00 Stuttgarter Kickers ?-? Sportfreunde Dorfmerkingen
17:00 SV Empor Berlin ?-? Berlin Hilalspor
17:00 Rotenburger SV ?-? VfL Oldenburg
17:00 Kickers Emden ?-? TuS Bersenbruck
16:00 FC Hagen/Uthlede ?-? TB Uphusen
F26/11 22:00 Bramfelder SV 1 3-3 HSV Barmbek Uhlenhorst 1
F26/11 22:30 Rot-Weiss Walldorf 0-0 Bad Vilbel
F26/11 22:30 SC Concordia Hamburg 0-2 Tus Dassendorf 3
F26/11 22:30 SC Victoria Hamburg 1 2-2 SV Rugenbergen 4
F26/11 23:30 Hamburger SV III 5 5-5 TSV Buchholz 08 4
Liberia National League Women
17:30 City Academy FC (W) ?-? Ambassador FC (W)
Mexico Segunda Division
63' Calor de San Pedro 1 1-0 Aguacateros CDU
HT CD Alacranes de Durango 1-0 Correcaminos II 2
21:00 Cimarrones de Sonora FC II ?-? U.A. Zacatecas
F27/11 01:00 Alebrijes de Oaxaca II 2 3-1 CD Guerreros de Xico 1
F27/11 01:30 Club Deportivo Zap 1 6-2 Club Canoneros Marina 1 4
F27/11 01:30 Ciervos FC 1 3 3-0 Lobos Huerta FC 1
France Ligue 5
21:00 Le Mans II ?-? FC Challans
Romania U19 League
14:00 SSU Politehnica Timisoara U19 ?-? LPS Banatul Timisoara U19
BRA SE
22:00 Barra dos Coqueiros SE ?-? Falcon FC
POL WD1
17:00 APLG Gdansk (w) ?-? Rekord Bielsko Biala (w)
Costa Rica U20 League
F27/11 00:30 Municipal Perez Zeledon U20 4 3-1 Herediano U20 4
Bolivia Nacional B
F26/11 23:00 Universitario De Vinto 1 4-1 Vaca Diez 6
Botswana Premier League
22:45 Gaborone United ?-? Notwane FC
18:00 Botswana Police XI SC ?-? Township Rollers
17:30 Gilport Lions ?-? BDF XI
England Southern League Central Division
19:00 Alvechurch ?-? Coalville
19:00 Banbury United ?-? Royston Town
19:00 Barwell ?-? Hitchin Town
19:00 Lowestoft Town ?-? St Ives Town
19:00 Nuneaton Borough ?-? Hednesford Town
19:00 Redditch United ?-? Rushall Olympic
Italy Youth Championship Cup
18:30 Vis Pesaro U19 ?-? Grosseto U19
17:30 Virtus Francavilla U19 ?-? Paganese U19
17:30 Padova U20 ?-? Lecco U19
17:30 Teramo U19 ?-? Imolese U19
14:30 Bari U19 ?-? Foggia U19
India Regional Cup
11:30 Yarkhok United FC ?-? Trau FC
Portugal U23
15:00 Braga U23 ?-? Leixoes U23
15:00 Famalicao U23 ?-? Vitoria Guimaraes U23
15:00 Vizela U23 ?-? Coimbra EC U23
15:00 Farense U23 ?-? Benfica U23
Chile Tercera
F27/11 01:00 CD Trasandino de Los Andes 1 2-1 CD Provincial Ranco 2
Holland Reserve League
18:30 FC Emmen U21 ?-? Roda JC U21
18:00 FC Groningen Reserves ?-? Almere City FC U21
15:20 Koninklijke HFC Haarlem U21 ?-? USV Hercules U21
15:00 Excelsior Maassluis U21 ?-? RKVV Westlandia U21
Ukraine Division 3
19:00 FC Karpaty Lviv ?-? Dinaz Vyshgorod
16:00 LNZ Lebedyn ?-? FC Lyubomyr Stavyshe
15:30 FC Livyi Bereh ?-? MFA Munkach Mukachevo
15:30 FC Bukovyna chernivtsi ?-? Cherkaskyi Dnipro
14:00 SC Poltava ?-? Krystal
Argentina Women Regional League
90+' Estudiantes de Mendoza (W) 5 1-3 Deportivo Maipu (w) 4
WAFF U18 Championship
21:00 Jordan U18 ?-? Lebanon U18
18:00 Syria U18 ?-? United Arab Emirates U18
Brazil Campeonato Paulista Youth
22:30 FBC Riograndense U20 ?-? Brasil de Pelotas U20
22:30 Sao Jose EC U20 ?-? Gremio FBPA U20
22:30 Apafut RS (Youth) ?-? Caxias RS U20
22:30 Sampaio Correa RJ U20 ?-? Sport Club Recife (Youth)
22:00 Floresta CE Youth ?-? ABC FC RN (Youth)
F26/11 22:00 Confianca SE (Youth) 3 1-2 CRB (Youth) 3
P26/11 22:00 EC Bahia U20 ?-? Jacob AL U20